Vidanjör Hizmetleri

Vidanjör nedir? Çeşitli sıvı ve çamur atıklarını pompa ile üzerindeki tanker sistemine depolayıp eden araçların adıdır. Vidanjörler ilk başta madenlerdeki çamur ve bulamaçların transfer işlemi için kullanılıyordu ama artık günümüzde, vidanjörler pek çok alanda çeşitli atıkların transfer etmekte kullanılmaya başladı. Vidanjör hizmetleri veren birçok firma bulunmaktadır. Fakat her firma, profesyonel bir şekilde hizmet verememektedir.

Günümüzdeki Vidanjör Nedir? Sorusuna verilecek cevap ise çalışma alanı bakımından çamur ve atıkları temizleme, sondaj işlerinden kalan su kalıntılarını vakumlamaya, şebeke sistemlerindeki tıkanıkları temizleme ve ayrıca kanalizasyon sistemi olmayan yerlerdeki atıkların temizlenmesinde görev alır. Vidanjörler bu işlemlerin yanı sıra temiz su transferi de yapabilmektedir.

Vidanjörlerin kullanım alanları

  • Anaerobik aşılama çamuru temininde
  • Fosseptik tankların boşaltılmasında
  • Vidanjörler atık suların taşınmasında
  • İnşaatların temelinde oluşan suyun temizlenmesinde
  • Aerobik aşılama çamuru temininde ve atık su depolama tanklarının boşaltılmasında kullanılır ve ihtiyaç duyulur.

Vidanjör Hizmetleri

Vidanjörler genel olarak kanalizasyon tıkanıklığı ile temizliğinde, fosseptik kuyuların temizlerken kullanılmaktadır. Fosseptikte oluşan tıkanıklar küçük ise vidanjör çağırmaya çok fazla ihtiyaç duyulmaz. Fakat tıkanıklar ciddi ve büyük boyutta ise vidanjör araçlarına ihtiyaç duyulur.

Vidanjörler profesyonel şekilde kullanılması gereken araçlardır ve tamamen deneyim sahibi olan kişiler tarafından kullanılması zorunludur.

Vidanjör hizmetleri alanında hizmet vermekteyiz. Destek almak için bize ulaşabilirsiniz