Foseptik Temizleme

İlk olarak foseptiğin ne olduğunu açıklayalım. Foseptik, pis suların altyapı sistemi olmadığı için kazılan ve atıkların burada toplandığı çukurun adıdır. Bu çukurda biriken atıklar, foseptik çekimi işlemi ile taşınır fakat bu işlem çok zor ve zahmetli bir işlemdir. Bu çukurdaki atıklar çekildikten sonra çukuru yıkama işlemi de yapılmaktadır. Marmara bölgesinde başta İstanbul olmak üzere foseptik temizleme ve çukuru yıkama işlemlerini yaptırmak isterseniz, son teknoloji araçlarımız ve uzman ekibimiz ile sizlere destek verebiliriz. Bize buradan ulaşabilirsiniz.

Foseptik Temizliği Nasıl Yapılır?

Foseptik çukurları genellikle alt yapının olmadığı bölgelerde kullanılmaktadır. Alt yapının olmadığı fabrikalarda, kırsal kesimlerde daha çok kullanılan foseptik çukurunun, temizleme işlemi çok zahmetlidir. Nüfusun çok fazla olmadığı bölgelerde veya şehir merkezlerine uzak fabrikalarda atıkların depolanmasında çözüm olarak kullanılır. Nüfus az olduğu için kanalizasyona bağlanma gerek duyulmayan giderlerin son durağı lağım çukuru olmaktadır. Diğer bir kullanım alanı da sahillerdir. Denizin kirlenmemesi için böyle bir çözüm bulunmuştur.

Vidanjör çevreci ve doğayı korumakla birlikte pis sularında arıtılmasında yardımı olmaktadır. Doğayı kirlenmekten korumaktadır. Foseptik atıkları, atık toplama merkezini götürerek arıtmasına yardımcı olmaktayız. Çevreci ve doğa dostu Vidanjör firmamız başta İstanbul olmak üzere Marmara’nın tüm illerinde hizmet vermektedir.